KRAJ VELIKE KARIJERE: Pervc završio karijeru

24. 03. 2024. u 14:08

Slovenački ski skakač Peter Prevc završio je danas karijeru, pošto je osvojio šesto mesto u ski letovima na Planici.

КРАЈ ВЕЛИКЕ КАРИЈЕРЕ: Первц завршио каријеру

Prevc je pred 20.000 domaćih navijača ostvario skokove od 233,5 i 226,5 metara. On je osvojio šesto mesto sa 422,4 boda.

Prvo mesto na Planici osvojio je Austrijanac Danijel Huber, koji je imao skokove od 247 i 242,5 metara. On je ukupno osvojio 487,7 bodova.

Drugi je bio Slovenac Domen Prevc (233 i 238 metara) sa 444,3 boda, a treću poziciju je zauzeo Poljak Aleksander Zniščol sa 438,1 bodom (237 i 237,5 metara).

Huber je osvojio Mali kristalni globus u ski letovima sa 429 boda, dok je njegov sunarodnik Stefan Kraft drugi sa 426 poena.

Kraft je još ranije obezbedio prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa. On je danas na Planici bio četvrti sa 436,4 boda (230,5 i 239,5 metara). Kraft je prvi u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 2.149 bodova.

Peter Prevc (31) je u karijeri ostvario 24 pobede u Svetskom kupu, a 62 puta je bio na podijumu.

On je u sezoni 2015/2016. osvojio prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa, a 2016. je bio pobednik novogodišnje turneje Četiri skakonice.

Slovenac je tri godine uzastopno osvajao titulu u Svetskom kupu u ski letovima (2014, 2015, 2016). On je, između ostalog, u karijeri osvojio četiri olimpijske medalje, a od toga jednu zlatnu.

BONUS VIDEO: MAJSTORIJE ZVEZDINE "DESETKE": Gol kojim je Aleksandar Katai doneo 5:0 protiv Radničkog