ХИДРИРАЈТЕ КОЖУ ДА СПРЕЧИТЕ ЦРВЕНИЛО: Упозорење дерматолога - зими кожа губи масноћу, реагујте на време
ЗИМСКО време, хладноћа, ветар, сув и топао ваздух у загрејаним просторијама негативно утичу на кожу. Они доводе до губитка масноћа, који су основ за очување заштитне функције коже.
Дерматолог Лана Ћирковић каже да су масноће значајне и зато што спречавају губитак течности из наше коже:
- Зато она током зиме постаје сува, иритирана, испуцала, често са видљивим перутањем, склона осећају свраба и пецкања. Током зимских месеци честа су погоршања и хроничних обољења коже као што атопијски дерматитис, псоријаза и себороични дерматитис. Људи склони црвенилу лица (куперози) или оболели од росацее често се жале на налете цревила и зажарености лица при преласку из хладних у топле просторије.
Правилна нега коже може да спречи или ублажи настанак свих ових непријатних симптома.
- За негу коже лица и тела потребно је користити хидрантне креме које су богатије липидима које ће правити заштитни филм на површини коже и спречити даљу дехидратцију - каже наша саговорница. - Крему бирати према типу коже и евентуалним проблемима. Саветује се употреба благих чистача коже (мицеларних вода, синдета), потребно је избегавати тонике на бази алкохола који исушује кожу.
Током зиме др Ћирковић саветује и креме за заштиту од сунца. Поготово онима који бораве на планини, где је потребна СПФ од 50+, као усред лета.
ДИГНУТИ НАТО АВИОНИ ПОСЛЕ НАПАДА НА УКРАЈИНУ: Хитно се огласио Зеленски, имао поруку за Путина (ФОТО/ВИДЕО)
РУСИЈА је покренула масовни ваздушни напад на Украјину на божићно јутро по грегоријанском календару.
25. 12. 2024. у 11:16
ПРВИ СНИМЦИ УКРАЈИНСКОГ НАПАДА НА РИЛСК: Најмање шест мртвих и десетине повређених, горе аутомобили (ВИДЕО)
ШЕСТ особа, међу којима и једно дете, убијено је у Рилску, у области Курск, као резултат ракетног удара украјинских оружаних снага, саопштио је вршилац дужности гувернера Курске области Александар Хинштајн.
20. 12. 2024. у 17:07
ПЛАНЕТИ ПРЕТИ СЦЕНАРИО ИЗ 1815. После догађаја на планини која је променила свет уследиле трагедије: "Питање није да ли ће, него КАДА!"
„ЕФЕКТИ би могли бити још гори него што смо видели 1815."
25. 12. 2024. у 15:54
Коментари (0)