RIVAL SRBIJE NA MUNDIJALU SE RADOVAO: Švajcarska pobedom okončala Ligu nacija

Č. V.

27. 09. 2022. u 22:40

FUDBALERI Švajcarske pobedom su okončali Ligu nacija. "Sajdžije" su Sent Galenu trijumfoali protiv Češke sa 2:1.

РИВАЛ СРБИЈЕ НА МУНДИЈАЛУ СЕ РАДОВАО: Швајцарска победом окончала Лигу нација

Ovaj uspeh nije doneo mnogo izabranicima Murata Jakina, pošto su takmičenje okončali na trećem mestu sa devet bodova, dva manje od lidera Španije i jedan od drugoplasirane Portugalije.

Rival Srbije na Mundijalu u Kataru je odlično otvorio meč. Posle 30 minuta igre na semaforu je pisalo 2:0, a strelci su bili Remo Frojler i Bril Embolo.

Česi su u najgorem mogućem trenutku po rivala uspeli da smanje rezultat. Igrao se 45. minut kada je Patrik Šik postigao pogodak.

Gostu su u drugom poluvremenu krenuli po izjednačenje i propustili su veliku priliku da do njega stignu. Fudbaler Vest Hema Tomas Souček u 61. minutu nije iskoristio jedanaesterac.

Do kraja utakmice promene rezultata nije bilo, pa je Švajcarska pobedom najavila Mundijal u kojoj se nalazi u grupi sa Srbijom, Brazilom i Kamerunom.

U drugom meču ove grupe Španija je savladal Portugaliju u gostima i na taj način prošla kao prva kroz cilj. "Furija" je ujedno obezbedila baraž za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Irska - Jermenija 3:2 (1:0)
(Igan 18, Obafemi 52, Brejdi 90+1 pen - Dašjan 71, Spertsjan 73)

Grčka - Severna Irska 3:1 (1:1)

(Pelkas 14, Masuras 55, Mantalos 80 - Leveri 18)
tzv. Kosovo - Kipar 5:1 (2:0)
(Muslija 22, Rudani 45+1, Rašani 47, Murići 52, 84 - Roberž 81)

BONUS VIDEO: Vlahović novi rekorder - pet najvećih transfera srpskih fudbalera

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen samo zato što se krstio, Novosti otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

ŠOK! Nemanja Majdov ipak nije kažnjen "samo zato što se krstio", "Novosti" otkrivaju kako je sve perfidno upakovano!

Reprezentativac Srbije u džudou Nemanja Majdov objavio je nešto neverovatno: posle Olimpijskih igara u Parizu, na kojima je učestvovao u kategoriji takmičara do 90 kilograma težine, suspendovan je iz sporta - jer se krstio pred izlazak na borilište u prestonici Francuske. "Novosti" vam donose - kako je Međunarodna džudo federacija na vrlo lukav način izvela kažnjavanje našeg borca.

19. 09. 2024. u 16:07