HRVATSKA NASTAVILA DA REĐA POBEDE U LIGI NACIJA: "Kockasti" na vrhu, Francuzi pali u Danskoj

25. 09. 2022. u 22:53

FUDBALERI Hrvatske nastavili su da ređaju pobede u Ligi naciji. "Kockasti" su savladali Austriju kao gosti sa 3:1 u 6. kolu Lige nacija.

ХРВАТСКА НАСТАВИЛА ДА РЕЂА ПОБЕДЕ У ЛИГИ НАЦИЈА: Коцкасти на врху, Французи пали у Данској

Izabranici Zlatka Dalića su prvi okončali grupnu fazu u A diviziji i obezbedili baraž za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Ljubitelji fudbala nisu mogli da požele bolji početak. Već posle devet minuta na semaforu je stajalo 1:1. Gosti su do prednosti stigli u 6. minutu preko Luke Modrića, a izjednačenje je domaćinu doneo Kristof Baumgartner.

Do kraja prvog dela utakmice golova nije bilo. Hrvati su bili svesni da im pobeda donosi prvu poziciju, pa su krenuli po trijumf i stigli su do njega.

Gosti su u nastavku utakmice u razmaku od tri minuta postigli dva gola. Najpre je u 69. minutu mrežu rivala zatresao Marko Livaja, a pobedu je potvrdio Dejan Lovren.

Hrvatska je grupnu fazu okončala na prvom mestu sa 13 bodova, jednim više od drugoplasirane Danse, treća je Francuska sa pet, a na četvrtoj poziciji Austrija koja je osvojila četiri boda.

U drugom meču ove grupe Danska je u Kopenhagenu na stadionu "Parken" pobedila "trikolore" sa 2:0.

Oba gola su izabranici Kaspera Hjulmanda postigli u prvom poluvremenu. U 34. minutu u strelce se upisao Kasper Dolberg, a pet minuta kasnije ispostaviće se konačan rezultat je postavio Andreas Skov Olsen.